Яка різниця між чорницею та лохиною

Орієнтовний час читання 10 хв читання
Зміст

Багато людей плутають лохиною та чорницю, ці дві ягоди схожі на перший погляд між собою але в них є досить багато розбіжностей.Від розміру до смаку та їх властивостей.То ж в чому їх різниця?

Розмір і форма

Лохина і чорниця – це дикорослі кущі, тому зазвичай плоди збирали в лісах. Зовсім недавно дачники почали займатися посадкою ягід для власного вживання, а також в розплідниках для промислових цілей.

Лохина

Лохина має більші плоди, зазвичай світліший синювато-блакитний відтінок, і гладку шкірку.

Чорниця

Чорниця дрібніша, її ягоди темно-сині або майже чорні, іноді з фіолетовим відливом.

Листочки лохини і чорниці теж трохи відрізняються один від одного. У чорниці листочки яйцевидні, але з гострим кінчиком. У лохини листочки найчастіше бувають з трохи притупленою верхівкою і трохи ширші. Але найчастіше листочки майже однакові.До речі, по розташуванню ягід на кущі теж можна визначити їх назву. Чорниця росте поштучно, а лохина утворює грона.

М’якоть і сік

Щоб точно визначитися з назвою ягоди, її досить … роздавити пальцями. Чорниця моментально забарвить руки в темно-синій колір, який дуже важко змивається. Недарма чорничний сік використовують у вигляді фіолетового барвника, наприклад, у м’ясній промисловості для клеймування м’яса.  Лохину можна сміливо тиснути в руці, хоча б для того, щоб переконатися, що при зеленуватій м’якоті у неї зовсім не маркий сік, майже прозорий.

Смак

Смак ягід чорниці та лохини також відрізняється. У чорниці смак більш насичений, а у лохини ягоди трохи водянисті і солодші.

Користь ягід

Обидві ягоди дуже корисні, але:

Чорниця містить більше антоціанів, які зміцнюють зір і захищають судини.

Лохина багата антиоксидантами, але її склад трохи менш насичений порівняно з чорницею.

Користь лохини

  • Лохина багата вітамінами С, К, РР, А, В, пектинами, мікроелементами: магній, кальцій, фосфор, залізо.
  • У лохині є нікотинова, яблучна, аскорбінова, щавлева, оцтова кислота.
  • Ще вона покращує обмін речовин.
  • Зміцнює кровоносні судини, покращує роботу серця.
  • Лохина має сечогінну, жовчогінну, протицингового, противосклеротическим, протимікробну діями.
  • Завдяки великій кількості дубильних речовин, лохина покращує роботу органів травлення.
  • Вживання лохини запобігає в’яненню шкіри.

Користь чорниці

  • Про чорниці багато хто знає, що саме ця ягода сприятливо діє на сітківку ока. На її основі виготовлені сучасні ліки, що допомагають у лікуванні захворювань очей.
  • Також в плодах виявлені дубильні речовини, які допомагають організму справитися з проносом, бродінням у кишківнику, ентероколітом.
  • Чорниця знижує рівень цукру в крові.
  • Чорниця містить вітаміни С, А, РР, В, а також залізо, марганець, калій, фосфор, мідь, цинк, хром, сірку, білки, жири, вуглеводи, пектини, клітковину.

Вам також може сподобатися